Megjelent a Kálvinista Szemle decemberi száma

2011. december 08., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), lapszemle, kálvinista szemle

Karácsonyi írásokkal jelentkezik és gazdag híranyagában a lelkészszenteléssel egybekötött zsinati üléséről is beszámol a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja.

A Kálvinista Szemle július-augusztusi számáról

2011. július 29., címkék: kálvinista szemle, lapszemle, szlovákiai reformátusok (szrke)

Gazdag tartalommal jelent meg a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapjának nyári összevont száma.

A Kálvinista Szemle júniusi számáról

2011. június 15., címkék: kálvinista szemle, Határon túl, lapszemle, szlovákiai reformátusok (szrke)

Pünkösdi írásokat közöl és a Zsinat májusi üléséről is beszámol egyebek mellett a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja.

A Kálvinista Szemle májusi számáról

2011. május 16., címkék: kálvinista szemle, lapszemle, szlovákiai reformátusok (szrke)

Színes tartalommal jelentkezik és kiemelten foglalkozik a májusi felvidéki népszámlálással a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapjának legfrissebb száma.

A Kálvinista Szemle áprilisi számáról

2011. április 08., címkék: lapszemle, kálvinista szemle, szlovákiai reformátusok (szrke), egyházi sajtó

Megjelent a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapjának húsvéti száma.

Mi olvasható a Kálvinista Szemle márciusi számában?

2011. március 11., címkék: kálvinista szemle, lapszemle, szlovákiai reformátusok (szrke), egyházi sajtó

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja egyebek mellett Fazekas László püspökkel közöl interjút és bemutatja az adó két százaléka fogadására jogosult református hátterű civil szervezeteket.

Nagy kihívás a lelkészi munka minőségibbé tétele - Beszélgetés Fazekas László püspökkel

2011. március 10., címkék: fazekas lászló, szlovákiai reformátusok (szrke), Határon túl, kálvinista szemle

Új feladatok és célkitűzések várnak a Szlovákiai Református Keresztyén Egyházra ebben az évben is. Fontos mérföldkövet jelenthet a májusban esedékes népszámlálás.

A Kálvinista Szemle karácsonyi számáról

2010. december 16., címkék: kálvinista szemle, Határon túl, szlovákiai reformátusok (szrke), egyházi sajtó

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja többek között a diakónusszenteléssel egybekötött novemberi zsinati ülésről tudósít és gazdag híranyaggal jelentkezik.

Mi olvasható a Kálvinista Szemle novemberi számában?

2010. november 22., címkék: Határon túl, kálvinista szemle, szlovákiai reformátusok (szrke)

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja többek között a cseh–magyar egyháztörténeti kapcsolatokról ír és a Zsinati Tanács határozatairól közöl összeállítást.

A Kálvinista Szemle nyári számáról

2010. július 12., címkék: kálvinista szemle, Határon túl, szlovákiai reformátusok (szrke), egyházi sajtó

Nyári összevont számmal jelentkezett a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja.

A Kálvinista Szemle júniusi számáról

2010. június 02., címkék: Határon túl, egyházi sajtó, folyóirat, kálvinista szemle, szlovákiai keresztyén egyház, reformátusok lapja, firesz

A küszöbönálló parlamenti választásokról, a beázott zempléni műemlék templomról és a Fiatal Reformátusok Szövetségéről is ír a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja.

Megőrizni a pislákoló lángot - Magyar és szlovák reformátusok, magyar evangélikusok Sároseperjesen

2010. május 09., címkék: misszió, kálvinista szemle, Határon túl, szlovákiai reformátusok (szrke)

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház missziós területnek tekinti a Kassától mintegy negyven kilométerre élő sároseperjesi református közösséget.

Miről ír a Kálvinista Szemle májusi száma?

2010. május 03., címkék: kálvinista szemle, Határon túl, reformátusok lapja, szlovákiai reformátusok (szrke), pünkösd

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház hivatalos lapja egyebek mellett Porubán Ferenc főgondnokhelyettessel közöl interjút közéleti szerepvállalásáról, Fazekas László püspök pedig a Generális Konvent munkáját ismerteti.

Nincs hiány segítségnyújtásból - Sok területen szolgál a kisgéresi gyülekezet

2010. április 02., címkék: kálvinista szemle, Határon túl, zempléni egyházmegye, blanár erik

A kisgéresieknek mindig is fontos volt az Isten házának a szépítése. A magas tornyú, klasszicista jegyeket viselő templom a falukép meghatározó eleme. Tavalyelőtt felújították a parókiát is, bővítették a tetőterét. A gyülekezeti életről Blanár Erik lelkipásztort beszél, akit az elmúlt évben választott meg a gyülekezet, ünnepélyes beiktatására pedig április 18-án kerül sor.

Süll Kinga a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház egyházzenei osztálya 2010-es évi terveiről

2010. február 16., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), Határon túl, kálvinista szemle

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház egyházzenei osztálya gazdag évet tudhat maga mögött. Egyházmegyei kórustalálkozók váltották egymást, sor került kántorok és kórusvezetők továbbképzésére és a gyermekkórustáborra. Süll Kingát, az egyházzenei osztály igazgatóját az idei tervekről kérdezte a Kálvinista Szemle.